Archiwum kategorii: Poprawa humoru

Spotkania z przyjaciółmi

Spotkania z przyjaciółmi A może najlepszym sposobem na jesienną chandrę będzie spotkanie z przyjaciółmi. Przytłoczeni codziennymi obowiązkami, tak naprawdę nie mamy dla nich zbyt dużo czasu, a każdy wie, ze dobry przyjaciel, to dobre lekarstwo na wszystkie nasze bolączki. Bez zastanowienia powinniśmy wyciągnąć notes z telefonami, sięgnąć po telefon i zaproponować spotkanie z pogodną osobą, która zawsze zmienia nasze nastawienie do świata. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zadzwonić do dawnego przyjaciela, z którym kontakt dawno został urwany, dla niego również będzie to miła niespodzianka. Można wtedy wybrać się wspólnie np.: na grzane piwo, albo zwyczajnie na kawkę. Mało tego, że poprawimy sobie humor, to jeszcze odświeżymy stare znajomości, które zaniedbywaliśmy do tej pory. Dobrym sposobem na chandrę jest również zorganizowanie spotkania klasowego, z koleżankami i kolegami ze szkolnych lat, albo spotkania z rodziną w większym gronie w myśl zasady, że w grupie raźniej. W żadnym wypadku nie możemy zamykać się razem z naszymi problemami sami w domu. Człowiek żyje w grupie i samotność nie jest dobra dla nikogo z nas. Dlatego właśnie tak ważne jest pielęgnowanie przyjaźni, podtrzymywanie kontaktów z rodziną i bliskimi.

Sport

Sport W przypadku trudnych dni, zbawienny może okazać się również sport. Wysiłek fizyczny odciągnie nasze złe myśli i pozwoli się zrelaksować. W codziennym życiu jesteśmy bardzo zabiegani, przepracowani i przeważnie nigdy nie mamy czasu na tego typu przyjemności. Zapominamy, że na dobrą kondycję psychiczną wpływa również nasza kondycja fizyczna. Nadszedł więc czas, aby udać się na basen, aerobik, wyciągnąć z szafy dres i pobiegać. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby zapisać się na jogę, która zbawiennie wpłynie nie tylko na naszą dusze, ale również i cialo. Siłownia będzie również dobrym rozwiązaniem. Odkurzyć można również rower, który zalega w garażu i wybrać się na długą przejażdżkę. A może nadszedł czas na sporty ekstremalne i całą nasza uwagę powinniśmy zwrócić w tym właśnie kierunku. Kiedy jak nie teraz. Jeżeli jesteśmy jednak zbyt leniwi, zawsze można wybrać się na mecz, który się właśnie rozgrywa, i sprawdzić się w roli zagorzałego kibica. Dla tych, którzy wolą jednak pozostać pozostają jeszcze kanały sportowe w telewizji. Równie dobrze można kibicować z wygodnego fotela. Sedno sprawy tkwi bowiem w tym, aby odciągnąć od siebie złe myśli i zająć się czymś, co sprawi nam przyjemność.

Hobby

Hobby Nadszedł nareszcie czas, aby zapomnieć o codziennych problemach i zająć się naszym hobby. Jeżeli takiego nie mamy, powinniśmy zastanowić się, czym chcielibyśmy się zająć w wolnym czasie i co sprawia nam najwięcej radości i satysfakcji. Osoby, które mają już swoje ulubione zajęcia powinny w ciężkie dni skoncentrować się właśnie na nich. Wędkarze powinni skompletować sprzęt i udać się na ryby. Godziny spędzone nad wodą w ciszy, wśród śpiewu ptaków, będą balsamem dla naszej duszy, a oprócz tego może się uda złapać naprawdę dużą rybę. Miłośnicy samochodów powinni udać się do garażu i podreperować swoje auto, ci którzy kochają zwierzęta, powinni poświęcić podopiecznym więcej czasu zabierając np.: na długi spacer czy chociażby bawiąc się z nimi. Miłośnicy rybek akwariowych mają w końcu czas, aby odwiedzić sklepy akwarystyczne, dokupić nowe gatunki do swojej hodowli, zmienić wystrój akwarium. Jeżeli jesteś miłośnikiem dobrego filmu, humor z pewnością poprawi ci wycieczka do wypożyczalni po ulubioną komedię. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby każdy z nas miał jakieś hobby. Kiedy przychodzą te gorsze dni, możemy je wypełnić ulubionymi zajęciami, jest to czas, kiedy możemy zatroszczyć się o nasze pasje.

Kino

Kino Ponieważ jesienne wieczory są wyjątkowo długie, zaopatrzmy się w repertuar kina, teatru, jeżeli mamy taką możliwość, zaciekawić powinny nas również wszystkie wydarzenia kulturalne w naszym mieście. Po co siedzieć w domu, zadręczać się, narzekać, pogoda nie jest żadną przeszkodą, aby poprawić sobie nastrój aktywnie uczestnicząc w życiu kulturalnym. Wybierzmy się do kina, w sali pełnej ludzi z popcornem, colą i życzliwą osobą u boku wieczór minie nam dużo przyjemniej, niż na siedzeniu w domu. Z repertuaru kina koniecznie wybieraj komedie, ewentualnie science-fiction, dramaty i filmy psychologiczne będą musiały zaczekać do wiosny. Wielu z nas przedstawienia teatralne ostatni raz widziało jeszcze za szkolnych czasów. A dlaczego nie wybrać się do teatru właśnie teraz. W dzisiejszych czasach pogoni za pieniądzem, zapominamy o takich rzeczach, ponieważ ciągle brakuje na nie czasu. Wykorzystajmy więc długie jesienne wieczory na urozmaicenie naszego życia kulturalnego. To również bardzo dobry sposób na chandrę jesienną. A może w naszym mieście właśnie odbywa się ciekawa wystawa, na która warto zabrać cała rodzinę, albo przyjechało wesołe miasteczko i jest okazja, aby przypomnieć sobie dziecięce lata.

  • Archiwum

  • Molarność jak wszystkie zjawiska społeczne się zmienia. Według jednak teorii relatywistycznej, nic nie może być złe albo dobre samo w sobie, ale musi być oceniana pod kontem swojego funkcjonowania. W ten sposób powstrzymuje to od ocen nadających wartości obcych praktyk z własnego punktu widzenia. Odrzuca więc ocenie obcej kultury, przez własne wartości. Dlatego można mówić o obiektywizmie w patrzeniu na swoją i obcą kulturę i kwestionowanie w niej etyki.