Archiwum tagu: dziedzina

Metafizyka

Metafizyka Metafizyka to też ta dziedzina, która zajmuje sie ludzkimi pytaniami o sens a raczej o byt. Stosunek materii do ducha, wpływ zjawisk fizycznych na psychiczne. Potocznie ”metafizykiem” nazywamy człowieka o marzycielskim usposobieniu, poetyckich skłonnościach, skłonnego do spekulacji myślowych nie mających wiele wspólnego z rzeczywistością. A pisze o tym ponieważ chciałabym aby każdy z nas odnalazł w sobie coś z metafizyka. Pomarzył, pomarzył czasami, napisał jakiś wiersz czy porozmawiał o rzeczach odbiegających od codzienności. Niech każdy z nas wykrzesze z siebie odrobinę metafizyki a zobaczymy jak może to zmienić poglądy, myśli i przekonania. Byt to kwestia którą też często określić, a mianowicie wynika wiele pytań z tego tematu. Czy jest trwały, czy dzieli sie na materie i duszę, czy jest jeden, czy dzieli się na mniejsze, czy jest coś mniejszego od atomu, czy byty dzielą się na trwałe i nietrwałe? te właśnie pytania to pytania nękające metafizyków.. ii… zwykłych ludzi również.

  • Kategorie

  • Portal

    Etyka to patrzenie (relatywistyczne) na pojęcie dobra lub zła polega na przyjęciu, że coś nie jest całościowo dobre lub złe. Może być dobre dla kogoś lub dobre dla czegoś. Już nawet nie chodzi tu o niezgodność sądów w kwestiach moralnych przez różnych ludzi. Ta teoria powszechnie dotyczy, bezpośrednio dobra i zła. Jednak jakbyśmy nie postrzegali etyki będzie ona dla nas zagadką. Każdy z nas bawił się kiedyś w boga osądzając co jest dobre a co złe. Jest to kluczem do stanowienia moralności. krematorium lublin przeprowadzki Kraków

  • Archiwum

  • Molarność jak wszystkie zjawiska społeczne się zmienia. Według jednak teorii relatywistycznej, nic nie może być złe albo dobre samo w sobie, ale musi być oceniana pod kontem swojego funkcjonowania. W ten sposób powstrzymuje to od ocen nadających wartości obcych praktyk z własnego punktu widzenia. Odrzuca więc ocenie obcej kultury, przez własne wartości. Dlatego można mówić o obiektywizmie w patrzeniu na swoją i obcą kulturę i kwestionowanie w niej etyki.